English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ME v rallycrossu Maasmechelen

06.08.2010 13:41
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství Evropy; zobrazeno : 6355x


Kolotoč závodů jménem rallycross pokračuje dalším závodem. Tentokrát závodniky přivítá belgický okruh v Maasmechelenu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Trať v belgickém Maasmechelenu je dlouhá 980m a její maximálni šířka činí 17 metr. Naopak minimální šířka je 12 metrů. Povrch trati činí ze 40% šotolinový povrch a 60% asfalt. Na trati se utkají závodníci ve třech divizích.

Nejpopulárnější a nejsilnější divize D1 přivítá 25 jezdců a Česká republika bude mít v této divizi horké želístko v podobě Pavla Koutného. Ten do závodu odstartuje v vozem Ford Focus ST T16 4x4. Po ojetých šesti závodech je v čele průběžné klasifikace loňský mistr Evropy Sverre Isachsen s náskokem 9 bodů před Michaelem Jernbergem. Třetí je Kenneth Hansen se ztrátou 12 bodů na prvního. Pavel Koutný je v průběžné klasifikaci na 12. místě a doufejme, že se po závodu v Belgii posune zase o několik příček vpřed.

Divize 1A je také velmi silně obsazena. Počet přihlášených jezdců se zastavil na čísle 28. Najdeme zde hned několik českých zástupců a fandit tak budeme moci Standovi Šustovi, Zdeňkovi Čermákovi, Jaroslavu Kalnému, Pavlovi Wimmerovi a Václavovi Veverkovi sn. V této divizi je na průběžném prvním místě ruský závodník Timur Timerzyanov s 86 body. Druhý Ildar Rakhmatullin ztrácí na první místo 4 body a třetí Zdeněk Čermák bodů 15.

V divizi D2 startují vozy poháněné zadní nápravou. Počet přihlášených posádek je 16. Z českých posádek zde startuje Roman Častoral, Viktor Mužík a Josef Iro. Tuto divizi vede úřadují mistr Evropy Knut Ove Borseth s náskokem 9 bodu před druhým Ole Kristianem Nottveitem. Na třetím místě je Derek Tohill. Roman Častoral je prozatím na 5. místě průběžné klasifikace.

Závod v Belgii začne sobotním ránem, kdy se pojedou měřené tréninky a odpoledne se uskuteční první rozjížďka. Neděle poté přinese dvě rozjížďky a finálové jízdy. Vítěze všech divizích bychom měli znát již v neděli v 18:00 hodin

/ Zpět na přehled článků

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Toyota testuje ve Finsku [VIDEO]

/ Další video...