English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Autodrom Česká Lípa přivítá evropskou rallycrossovou elitu

Zařazeno : Sosnová

Tomáš Racek, 30.08.2010 17:19
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství Evropy; zobrazeno : 9205x


Finále evropského rallycrossu zavítá, stejně jako poslední dvě sezony, na sever Čech, na Global Assistance Racing Arénu Autodrom Česká Lípa. Žádná motoristická duše nesmí na tomto svátku motorismu chybět.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Vezte, že 18. – 19. 9. 2010 budete mít jedinečnou šanci opět shlédnout souboje nesilnějších speciálů vůbec. Můžete se těšit na tvrdé souboje severských jezdců napříč divizemi, kterým bude chtít znepříjemnit život celý zbytek Evropy včetně českých hvězd rallycrossu.

Jezdci mají za sebou již osm odjetých závodů a souboje o tituly se pěkně přiostřují. Důkazem může být i havárie Liama Dorana z první zatáčky ve finále A v Buxtehude, kdy se svým Citroënem udělal doslova stojku na „čumáku“. V divizi 1 se nám rýsují hned čtyři favorité na zisk titulu, i když je na tom obhájce Sverre Isachsen zatím bodově nejlépe. Růžky zde vystrkují Michael Jernberg, Kenneth Hansen a překvapení letošní sezony Liam Doran, který je v rallycrossových kuloárech pasován na černého koně letošní sezony. Dokázal vyhrát ve finské Kouvole a vyrazil tak ve stopách svého otce Pata Dorana. Náš Pavel Koutný ještě nestihl připravit svoji novou zbraň, ale i tak dokáže pravidelně zajíždět časy v top 10. Šestnáctistovkaři stále hledají recept na vozy Renault Clio z dílny Jussiho Pinomäkiho a letos je jim to daří. O titul svádějí souboj Timur Timerzyanov, Zdeněk Čermák, Ildar Rakhmatullin a Johan Larsson. Další český jezdec Jaroslav Kalný sice vynechal dva letošní závody, ale i tak je na tom bodově velmi dobře. Dvoulitrové zadokolky divize 2 se nám rozrostly o další zajímavé stroje. Souboj o titul tak jistě svede irský pilot Derek Tohhil s Norem Knutem Ove Borsethem, úřadujícím šampiónem. Nejlepším českým zástupcem je Roman Častoral, který se stále snaží dotáhnout technický náskok severských pilotů, kde má závodění s poháněnou zadní nápravou velkou tradici. Nutno podotknout, že se mu daří a na posledním závodě v Buxtehude dokonce sváděl velké souboje s Derekem Tohhilem.

Čeká nás tedy velké finále v Sosnové, bude se rozdělovat posledních 20 mistrovských bodů v každé divizi, které rozhodnou o titulech Mistra Evropy. Sledujte tento server, dozvíte se další novinky z příprav, jezdecké obsazení a další pikantnosti.

Program závodu:

sobota 18. září 2010
10:30 – 11:30 1. Volný trénink
12:00 – 13:00 2. Volný trénink
13:30 Oficiální měřený trénink
15:00 Začátek první série rozjížděk

neděle 19. září 2010
08:30 – 09:30 Warm Up
10:00 Začátek druhé série rozjížděk
12:15 Začátek třetí série rozjížděk
14:00 Autogramiáda jezdců
15:00 Finále

Další informace na www.rallycross-sosnova.cz

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

ERC Sosnová

15.09.2009 09:30

Článek Tomáš Němec, Mistrovství Evropy

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Best of Dakar 2015 [4x VIDEO]

/ Další video...