English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ME v rallycrossu zavítá do Sosnové

David Jeřábek, 17.09.2010 15:18
Tisknout článek
Kategorie : Mistrovství Evropy; zobrazeno : 9204x


Již o tomto víkendu se v Sosnové u České Lípy uskuteční poslední podnik ME v rallycrossu 2010. Nabitá startovní listina svědčí o tom, že se máme na co těšit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Závodníci a jejich doprovody se na sosnovský okruh sjíždí již od včereješího dne a už dnes se někteří zúčastní technických a administrativních přejímek.

To hlavní ale na nás čeká v sobotu a v neděli. Sobotní program začíná úderem 10:30 a to prvním volným trénikem. První officiální trénink začne o půl druhé a první rozjížďka vypukne úderem 15 hodiny.

V nedělním programu najdeme warm up od 8:30. Následuje druhá série rozjížděk 10:00 a třetí 12:15. Ve 14:00 je pro diváky připravena autogramiáda jezdců a v 15.00 vypukne to pravé "sosnovské" peklo, tvořené finálovými jízdami.

Pokud se podíváme do startovní listiny, zjistíme 30 přihlášených jezdců v divizi D1. Příjemným překvapením je účast velmi dravě jedoucího američana Tannera Fousta s Fordem Fiesta. Nechybí zde ani již jistý Mistr Evropy Sverre Isachsen ale ani plejáda českých jezdců. Krom stálého účástníka ME Pavla Koutého nebude chybět v Sosnové Ondra Beneš, Marek Zeman, Otakar Výborný, Aleš Mrkáček a Josef Pátl.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

V Divizi D1A budeme mít také hned několik želízek v ohni. Své třetí místo bude chtít jistě udržet Zdeněk Čermák, kterému budeme poctivě fandit. Naději na třetí místo má ale také další z českých jezdců, Jaroslav Kalný. Ten dokonce vytáhne na sosnovský okruh novou "zbraň". Svého Peugeota 206 vymění za novější 207 a uvidíme jak se mu bude s tímto novým vozem dařit .
Svou účast také hlasí rodina Veverkova, takže uvidíme jak Václava staršího tak i mladšího. Chybět nebude ani Pavel Vimmer a osobně jsem zvědavý na jeho již "tradíční" souboje s německou závodnicí Mandie August. Pavel na ní má v posledních závodech opravdu štěstí a tak doufám, že tentokrát Mandie "nesestřelí" žádného jezdce. Jako další české jezdce můžeme jmenovat Standu Šustu, Jirku Galušku, Petra Bílka, Michaelu Kalnou, Honzu Skálu, Zdeňka Kučeru a premiérově i Karla Lehmanna.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

V divizi D2 startují vozy s poháněnou zadní nápravou. Mezi dva stálé účastníky ME v České republiky patří Roman Častoral a Viktor Mužík. Oba jezdci nebudou samozřejmě chybět ani v Sosnové. K nim se přidá dalších 18 jezdců čímž zaokrouhlí startovní listinu na počet 20-ti jezdců. Krom Romana a Viktora uvidíme ještě Tomáše Kotka, Standu Brunáta.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Takže kdy :
18.9 - 19. 9. 2010

kde :
Sosnová u České Lípy

za kolik :
sobota 150Kč
neděle od 180-500Kč

/ Zpět na přehled článků

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/10.etapa Martina Macíka

/ Další video...