English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Francouzská rallye na Korsice: posádky s privátními vozy ŠKODA vybojovaly dvojité vítězství ve WRC 2

Zařazeno : MS1904

Škoda Motorsport, 01.04.2019 08:56
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2162x


ŠKODA Motorsport má po čtvrtém kole letošního mistrovství světa FIA World Rally Championship, Francouzské rallye na Korsice (28. 3.– 31. 3. 2019), smíšené pocity.
Francouzská rallye na Korsice: posádky s privátními vozy ŠKODA vybojovaly dvojité vítězství ve WRC 2
Francouzská rallye na Korsice: posádky s privátními vozy ŠKODA vybojovaly dvojité vítězství ve WRC 2

Zatímco tovární posádka ŠKODA ve složení Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem (FIN/FIN) s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 musela po nehodě odstoupit z prvního místa v kategorii WRC 2 Pro, dvě soukromé posádky vybojovaly pro značku ŠKODA dvojité vítězství v kategorii WRC 2. Na předposlední nedělní rychlostní zkoušce posádka Nikolay Gryazin/Yaroslav Fedorov (RUS/RUS) převzala od dvojice Fabio Andolfi/Simone Scattolin (I/I) vedení v kategorii WRC 2. Na poslední rychlostní zkoušce si ale Italové vzali vedení zpět a zajistili si tak zasloužené prvenství.

Během úvodní etapy se v pátek ráno tovární pilot ŠKODA Kalle Rovanperä potýkal s nedotáčivostí svého privátního vozu ŠKODA FABIA R5. Nicméně první tři rychlostní zkoušky zvládl mladý Fin absolvovat bez chyby. Jeho hlavního soupeře v kategorii WRC 2 Pro, Lukasze Pieniazeka, zpomalil hned na první rychlostní zkoušce defekt. I proto byl Rovanperä přes své potíže ve vedení své kategorie. Po prvních třech rychlostních zkouškách nebyl povolen servis. A tak Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen ukázali své schopnosti zručných mechaniků, když si sami upravili nastavení svého vozu ŠKODA FABIA R5. Při opakovaných průjezdech ranních rychlostních zkoušek se jejich výkonnost posunula a udrželi si tak vedení v kategorii WRC 2 Pro. Současně se propracovali na devátou pozici mezi všemi posádkami s vozy R5.

Během soboty zaznamenala finská dvojice další zlepšení. Ale v nejdelší rychlostní zkoušce soutěže, kterou byla více než 47 km měřící „Castagniccia“, je štěstí opustilo. „Ve střední části rychlostní zkoušky se na vozovce objevila špína. Udělali jsme malou chybu, kvůli níž jsme byli příliš širocí a trefili jsme kámen. Auto nevypadalo příliš poničeně, ale v servisu jsme zjistili, že byl zasažen ochranný rám, který nelze opravit. Z bezpečnostních důvodů jsme nemohli nastoupit ani do posledního dne soutěže,“ vysvětluje Rovanperä.

Italský soukromník Fabio Andolfi se spolujezdcem Simonem Scattolinem také ukázali svoji působivou rychlost. Na Francouzské rallye, již loni dokončili v rámci kategorie WRC 2 na třetím místě, se letos na špici drželi již od začátku. V průběhu soutěže se ale dostávali pod stále větší a větší tlak od mistrů Evropy kategorie U28 (pod 28 let) Nikolaye Gryazina a Yaroslava Fedorova. Tito dva Rusové s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 i přes absenci zkušeností z korsických tratí zaznamenali na předposlední rychlostní zkoušce nejrychlejší čas, a dokonce se jím dostali do průběžného vedení. Během poslední rychlostní zkoušky se ale duo Fabio Andolfi/ Simone Scattolin probojovalo zpět a zaznamenalo své první vítězství v kategorii WRC 2.

„Kalle a Jonne nedokázali přizpůsobit svoji rychlost skutečnosti, že na Korsice jeli vůbec poprvé a že jde o jednu z nejnáročnějších asfaltových soutěží na světě. Gratuluji Fabiu Andolfimu a Nikolayi Gryazinovi k jejich vynikajícím výkonům. Oba opět ukázali konkurenceschopnost našeho vozu ŠKODA FABIA R5 a značce ŠKODA přivezli dvojité vítězství v kategorii WRC 2,“ sdělil šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Celkové pořadí Francouzské rallye na Korsice (WRC 2)
1. Andolfi/Scattolin (I/I), ŠKODA FABIA R5, 3:34.08,6 h
2. Gryazin/Fedorov (RUS/RUS), ŠKODA FABIA R5, +3,9 s
3. Kajetanovicz/Szcepaniak (PL/PL), VW Polo GTI R5, +2.53,3 min
4. Katsuta/Barrit (JP/GB), Ford Fiesta R5, +3.51,9 min
5. Yates/Morgan (GB/GB), ŠKODA FABIA R5, +3.58,5 min

Aktuální pořadí mistrovství světa WRC 2 Pro – jezdci (po 4. ze 14 kol)
1. Lukasz Pieniazek (PL), Ford, 62 bodů
2. Gus Greensmith (GB), Ford, 40 bodů
3. Kalle Rovanperä (FIN), ŠKODA, 36 bodů
4. Mads Østberg (N), Citroën, 25 bodů

Aktuální pořadí mistrovství světa WRC 2 Pro – výrobci (po 4. ze 14 kol)
1. Ford, 102 bodů
2. ŠKODA, 36 bodů
3. Citroën, 25 bodů

Číslo dne: 5

Pět posádek s vozem ŠKODA FABIA R5 skončilo v první desítce kategorie WRC 2, česká automobilka byla nejúspěšnější značkou Francouzské rallye na Korsice.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

25.03.2019 14:46

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 6.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...